Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu valis 31. augustil toimunud erakorralisel istungjärgul Vabariigi Presidendiks Alar Karise, keda toetas salajasel hääletusel 72 Riigikogu liiget.

Teine hääletusvoor

Hääletamise teisest voorust võttis osa 80 Riigikogu liiget, Karise poolt andis hääle 72 Riigikogu liiget, ristiga märgistamata hääletamissedeleid oli kaheksa.

Valitud Vabariigi President Alar Karis tänas Riigikogu talle antud häälte eest.

„Tänan kõiki neid, kes minu poolt hääle andsid, aga ka neid, kes seda ei teinud. Ma luban olla heaks partneriks Riigikogule. Suur aitäh,“ ütles Karis.

Riigikogu esimees Jüri Ratas õnnitleb valitud presidenti

Riigikogu esimees Jüri Ratas õnnitleb valitud presidenti

Esimene hääletusvoor

Riigikogu 30. augusti  erakorralisel istungjärgul Vabariigi Presidendi valimiste esimeses voorus ei osutunud Alar Karis valituks. Tema poolt hääletas 63 saadikut, vaja oli vähemalt 68 Riigikogu liikme toetus.

Hääletamisest võttis osa 79 Riigikogu liiget, ristiga märgistamata hääletamissedeleid oli 16.

Karise seadsid üles kõik 25 Eesti Keskerakonna fraktsiooni liiget ja kõik 34 Eesti Reformierakonna fraktsiooni liiget.

Ametisse astumine

Iseseisvuse taastanud Eesti viies Vabariigi President astub tõenäoliselt ametisse 11. oktoobril 2021. President astub ametisse ametivande andmisega Eesti rahvale Riigikogu ees:

“Astudes Vabariigi Presidendi ametisse, annan mina, (ees- ja perekonnanimi), pühaliku tõotuse kaitsta vankumata Eesti Vabariigi põhiseadust ja seadusi, õiglaselt ja erapooletult kasutada minule antud võimu ning täita ustavalt oma kohuseid kõigi oma võimete ja parima arusaamisega Eesti rahva ja Vabariigi kasuks.”

Lisainfo

Vabariigi Valimiskomisjon

631 6540
info@valimised.ee

Tagasiside