Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vabaerakonna aseesimees Külliki Kübarsepp väljendas erakondade reitinguid kommenteerides rahulolu stabiilsuse üle, kuid leidis, et rahul ei saa olla naiste vähese osakaaluga Vabaerakonna toetajate hulgas. Praegu on 63 protsenti Vabaerakonna toetajatest mehed.

“Vaadates Riigikogu fraktsioone, siis Vabaerakonna fraktsioonis on kõige suurem naiste osakaal. Paraku, pole me suutnud seda potentsiaali veel ära kasutada,” sõnas fraktsiooni liige Kübarsepp.

“Vabaerakond on seni rõhunud oma sõnumites nn tugevamatele valdkondadele nagu maksupoliitika ja poliitilise süsteemi toimimine. Samas on meil olemas väga tugev haridus-, teadus- ja kultuuripoliitika eestkõneleja Krista Aru ning sotsiaalvaldkonna asjatundja Monika Haukanõmm,” tutvustas Kübarsepp.

“Meie tugevus võrreldes etableerunud erakondadega on paindlikkus ja avatud arutelukeskkond, mis on naistele kindlasti palju atraktiivsem ning annab rohkem võimalusi tegudeks kui teistes erakondades. Olles ise aidanud kaasa Vabaerakonna loomisele, võin kinnitada üht – ilma naisteta ei saa luua suurt poliitikat ega organisatsioone. Seetõttu on naiste ja meeste koostöö ning ühiste väärtuste jagamine Eesti ühiskonna edasimineku võtmeküsimus”, leidis Vabaerakonna saadik Kübarsepp.

Lisainfo:

Külliki Kübarsepp, 5166467

Tagasiside