Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Vabaerakonna saadik Krista Aru esitas täna kultuuriminister Indrek Saarele kriitilise arupärimise, milles nõuab selgitusi elutööpreemiale esitatud Heljo Männi väljajäämise kohta nominentide nimekirjast. Aru hinnangul on tegu kultuuriministeeriumi lubamatu hoolimatusega.

„Detsembris 2015 esitasid mitmed kirjastused ja ajakirjad kirjanik Heljo Männi kandidatuuri elutööpreemia saamiseks. Heljo Mänd saab varsti 90-aastaseks. Tema teoste nimekiri on muljetavaldavalt pikk ja mitmekesine. Lugupeetud ja armastatud kirjaniku ees on piinlik nii tema kandidatuuri esitanutel kui ka paljudel lugejatel, kes ei mõista, miks Eesti Vabariik kultuuriministeeriumi isikus lubas endale teeneka inimese suhtes nii suurt hoolimatust,“ ütles Krista Aru.

„Loodan, et kultuuriminister juba vabandas isiklikult proua Männi ja tema nomineerijate ees. Niivõrd tundlikes küsimustes peavad riigiasutused olema väga korrektsed,“ ütles Aru.

Võimalike elektrooniliste segaduste vältimiseks esitati taotlus paberkandjal. Kui nomineerijad küsisid kultuuriministeeriumist dokumentide laekumise kohta, siis neile vastati, et kõik on korras. 26. jaanuaril 2016 selgus aga, et  esitatud Heljo Mänd ei ole Kultuuriministeeriumi kodulehel avalikustatud nominentide nimekirjas.

Krista Aru sõnul peab ministeerium selgitama, kuidas selline ränk viga sai üldse juhtuda ning tooma välja, mida tehakse tulevikus, et seda vältida. „Kultuuriminister Saarel tuleb vastata Riigikogu ees, kuidas ministeerium kontrollib konkursi reeglite järgimist ning kuidas tagati otsuse neutraalsus teistkordsel otsustamisel,“ ütles ta.

Lisainfo:
Krista Aru
krista.aru@riigikogu.ee
5540107

Teate edastas:
Epp Alatalu
Vabaerakonna fraktsiooni meedianõunik
Riigikogu
Epp.Alatalu@riigikogu.ee
6316544, 5121721

Tagasiside