Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu otsustas häältega 44:15, et ei toeta Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni eelnõud alandada riigikogulaste kuluhüvitise määra kolm korda ja jätta saadikud võimaluseta kuluhüvitise eest autot liisida. Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Andres Herkel kritiseerib kolleegide silmakirjalikkust.

Riigikogu otsustas häältega 44:15, et ei toeta Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni eelnõud alandada riigikogulaste kuluhüvitise määra kolm korda ja jätta saadikud võimaluseta kuluhüvitise eest autot liisida. Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Andres Herkel kritiseerib kolleegide silmakirjalikkust. „Pakkusime Riigikogule võimaluse näidata suuremeelsust ja anda riigi tipptasemel head eeskuju, kahjuks ei pidanud suurem osa riigikogulasi seda oluliseks,“ on Herkel pettunud.

Herkeli sõnul tehakse väiksemaid remonttöid Riigikogu kantseleis kasutamata jäänud kuluhüvitiste arvelt. „Kuna Vabaerakond on hüvitist kasutanud 2015. aastast alates keskmiselt alla 50%, võib jämedalt öelda, et tänu Vabaerakonnale jääb kantseleil remondiks üle ca 50 000 eurot aastas. Kuna ülejäänud erakonnad kasutavad hüvitist 90% piires ja üle selle, siis on teiste arvelt üle jääv summa olnud oluliselt väiksem,“ ütleb Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees. „Loomulikult ei pea kuluhüvitise eesmärk olema see, et ülejäägist remonditöid finantseerida, aga tegelikult on see ikkagi mõistlikum rahakasutus kui mõnigi saadikute tehtud kulutus. Meie arvates on see raha tööga seotud kulutuste katmiseks liiga suur ja andsime oma ettepanekuga vähendada enam kui 1000 eurone igakuine hüvitis umbes 300euroni. Kahjuks lükati see tagasi,“ on Herkel nördinud.

Lisaks kuluhüvitise piiramisele on Vabaerakond esitanud ka eelnõud erakondade riigieelarvelise rahastamise oluliseks vähendamiseks ja ministrite arvu kärpimiseks. Samuti esitati Riigikogule enam kui 1300 allkirja Vabaerakonna poolt algatatud „Poliitilise dieedi kolme retsepti“ toetuseks. Alates selle riigikogu koosseisu algusest ja lõpetades tänavuse juunikuuga, on Vabaerakonna fraktsioon 324 404 eurosest lubatud maksimummäärast ära kasutanud 153 234 eurot kuluhüvitist. Vabaerakonna Riigikogu saadikute kuluhüvitiste kasutamise protsent on seega 47,2%. Kõige säästlikumalt ja heaperemehelikumalt on nende aastate jooksul maksumaksja rahaga ringi käinud Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees ja parlamendi kultuurikomisjoni liige Krista Aru. Ka selle aasta esimese poolaasta jooksul kulutas Krista ära kõigest kolmandiku võimalikust kuluhüvitisest.

Tagasiside