Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Tänasel Riigikogu istungil oli esimesel lugemisel kaheteistkümne opositsioonisaadiku algatatud eelnõu, mis oleks muutnud kooseluseaduse kehtetuks. Eelnõu algataja Jaanus Karilaidi sõnul on häbiväärne, et antud ettepanek menetlusest välja hääletati ning saadiku hinnangul näitasid kooseluseaduse tühistamist mitte toetanud erakonnad oma tõelist palet.

„Täna oli meil selge võimalus kooseluseadus, kui ühiskonda lõhestav algatus, tühistada ning saata see ajaloo annaalidesse. Paraku lähevad hoopis ajalikku need erakonnad, kes seaduse tühistamisele vastu hääletasid. Vabaerakond on varem selgelt öelnud, et nemad kooseluseadust ei toeta. Selle valguses on nende tänane käitumine täiesti arusaamatu. Tühistamisele vastu seismise eest tehtud poliitilised lepped on ääretult madal poliitika ja ma loodan, et nende valijad näitavad, mida nad taolisest käitumisest arvavad,“ sõnas Jaanus Karilaid.

Karilaid jätkas: „Kooseluseadust ümbritsev poleemika läheb aga parlamendis edasi ning mul on sellest siiralt kahju. Meil on tegelikkuses kordades tähtsamaid küsimusi, millele tähelepanu pöörata. Paraku ei ole tänane koalitsioon võimeline sisulistest küsimustes eestvedaja olema ning seetõttu tegeleme me endiselt sellise ühiskonda lõhestava küsimusega nagu kooseluseadus.“

Lisainfo:
Jaanus Karilaid
Tel: +372 53 428 029

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside