Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines täna poliitilise ettekandega Keskerakonna Mustamäe piirkonna aastakoosolekul. Oma sõnavõtus rõhutas Ratas, et Eesti peab konkurentsis püsimiseks põhjalikult uuendama kogu maksusüsteemi.

„Iga aastaga saab üha selgemaks, et kunagine Balti tiiger on magama jäänud. Eesti viimaste valitsuste poliitikat iseloomustavad kosmeetilised muudatused ning paigaltammumine, mis tähendab sisuliselt tagasiminekut. Samal ajal rakendavad meie lõunanaabrid Läti ja Leedu paindlikke ning uuenduslikke lahendusi maksusüsteemis, mis on selgelt elavdanud mõlema riigi ettevõtluskeskkonda,“ lausus Ratas.

„On tõeliselt kurb, et meie konkurentsivõime suurendamise asemel arutab kolmikliit tõsimeeli majutusteenuse käibemaksu ning kütuseaktsiisi tõstmise küsimust. Tegelikult vajab Eesti põhjalikku maksureformi, mis kiirendaks majanduskasvu ning parandaks oluliselt maapiirkondade ettevõtluskeskkonda. Esimese sammuna tuleb üle saada alusetust hirmust maksuerandite ees ning loobuda kõigile ühe lauaga löömise poliitikast. Teaduspõhised ja sihipärased maksuerisused pole kuluartiklid, vaid aitavad riigi majanduslikku arengut suunata ning elavdada,“ rõhutas Ratas.

„Eesti valitsused ei vaata tervikpilti, vaid keskenduvad ühele maksule korraga. Kui seni oli eesmärgiks langetada iga hinna eest tulumaksu, siis nüüd on uueks dogmaks seatud sotsiaalmaksu vähendamine. Samal ajal otsitakse üha kasvava eelarveaugu täitmiseks esimesi ettejuhtuvaid katteallikaid, analüüsimata muudatuste pikaajalisemat mõju. Laadne mõtteviis pole jätkusuutlik, vaid meenutab kapitaalremonti vajava maja soojustamist maalriteibiga,“ iseloomustas Ratas valitsuse tegevust.

Tagasiside