Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjonis oli täna arutluse alla kaheteistkümne opositsioonisaadiku algatatud eelnõu, mis oleks muutnud kooseluseaduse kehtetuks. Kui veel hommikul oli lootus, et antud seadusmuudatus leiab komisjonis toetust, siis istungi ajaks oli seis muutunud ning häältega viis nelja vastu otsustati eelnõud mitte toetada.

„Komisjoni istungil otsustasid neutraalseks jääda nii IRL-i kui ka Vabaerakonna esindajad ning see tähendab sisuliselt kooseluseaduse heakskiitmist. Eriti kurvastab mind IRL-i poliitilise selgroo puudumine. Täna näitavad kõik märgid, et IRL-i väärtuspoliitika on muutunud äraostetavaks ning sellist erakonda ei ole kellelgi vaja,“ sõnas Riigikogu keskerakondlasest liige Jaanus Karilaid.

Karilaid jätkas: „On kahetsusväärne, et IRL ja Vabaerakond käituvad otse risti vastupidi enda sõnadele ning otsustasid täna meie algatatud kooseluseaduse tühistamist mitte toetada. IRL-i puhul on teada, et taolise käigu eest saadakse koalitsioonis meelehead, kuid veel on teadmata, milliseid kokkuleppeid on sõlminud Vabaerakond, et nad nüüd kooseluseaduse tühistamise toetamisest loobusid. Eelnõu esimene lugemine suures saalis on aga järgmisel teisipäeval ja siis on võimalik paljudel erakondadel veel oma poliitilist nägu päästa. Loodan, et nad kasutavad seda võimalust.“

Lisainfo:
Jaanus Karilaid
Tel: +372 53 428 029

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel: +372 53 474 246
Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Tagasiside