Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni hinnangul näitavad täna avaldatud erakondade toetusreitingud seda, kuivõrd pettunud on Eesti inimesed loodud valitsuskoalitsioonis. Simsoni sõnul nõustub ta Ruta Arumäega, kes ütles, et «kindlalt edasi» on end ammu ammendanud ning mitmeidki asju tuleks teha nüüd teisiti kui siiani.

“Neid inimesi, kes soovisid näha muutust Eesti juhtimises, oli selgelt enam kui neid, kes soovisid kindlalt edasi sammuda. Olgugi et Reformierakond võitis valimised, näitasid nii Keskerakonna kõrge toetus kui ka uute erakondade parlamenti pääsemine seda, et rahvas ootab vaheldust reformierakondlikule poliitikale. Ka sotsid ja IRL lubasid valimiste eel suuri muudatusi ellu viima asuda. Täna aga näeme, et oravate esimese kutse peale joosti kiirelt kohale ning aidatakse Reformierakonnal rahvavaenulikku poliitikat ajada. Sellest ka nende madalamad reitingud,” lausus Kadri Simson.

Saadik jätkas: “Usun, et valitsuskoalitsiooni ja eriti Reformierakonna reitingud langevad tulevikus veelgi, sest alles nüüd on inimestele pärale jõudmas, mida Reformierakonna järjekordne valitsus endaga kaasa toob. Ilusate lubaduste, nagu näiteks lastetoetuste kasv ja tulumaksuvaba miinimumi kasvatamine, varjus saavad inimesed löögi kaudsete maksude näol, mis jätab nende rahakotti märksa suurema augu.”

“Huvitav on ka asjaolu, et IRL on nüüd juba mitmendat uuringut järjest jäämas alla Vabaerakonnale. See on selge märk sellest, et nad peavad erakonna üldkogul uuenduslike sammude ja selge visiooniga välja tulema. Vastasel korral ootab neid hääbumine. IRL ja SDE võiksid enne, kui koalitsiooni negatiivsete otsuste taak taaskord väikepartnerite kanda jääb, Reformierakonna üksi jätta ja luua ühes Keskerakonnaga inimsõbralikum valitsus, mis suudaks ka Eesti elu taas käima tõmmata,” lõpetas Kadri Simson.

Jaan Männik

631 6691
jaan.mannik@riigikogu.ee

Tagasiside