Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Täna oli Riigikogus esimesel lugemisel Keskerakonna fraktsiooni algatatud riiklike peretoetuste seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärgiks oli taastada 2008. aasta lõpus ära kaotatud riiklik koolitoetus, mida rahvasuus tuntakse enam ranitsatoetusena. Eelnõu kohaselt on tegemist üks kord aastas makstava lisatoetusega, mis aitab vanematel kooliaasta algusega kaasnevate lisakulutustega toime tulla.

„Kulutused, mida lapsevanemad iga kooliaasta alguses tegema peavad, on üha kasvavad ning paljud vanemad on 1. septembril tõsises mures. Kui riik 2008. aastal ranitsatoetuse kaotas, siis oli tegemist kriisiaegse sammuga. Täna oleme kriisist väljunud ning ka toetus tuleb taastada. Meie ettepanek oli, et ranitsatoetus peaks olema saja euro suurune. Taastades koolitoetuse, anname me välja sõnumi, et iga laps on väärtuslik. Kahjuks on teada, et meie tänast valitsust ei huvita teemad, mis arendaksid meie sotsiaalvaldkonda või haridusmaastikku positiivses suunas,“ sõnas endine haridusminister Mailis Reps.

Reps jätkas: „On kurb, et valitsus näeb kohti kärbeteks, kuid tulude taastudes ei nõustu toetusi taastama. Taoline oma rahva suhtes vaenulik käitumine on aga meie valitsuse puhul juba ootuspärane.“

Keskerakonna eelnõu kohaselt saanuks koolitoetust automaatselt kõik seitsme kuni 16-aastased lapsed. 16-aastasele ja vanemale lapsele oleks makstud koolitoetust pärast Eesti Hariduse Infosüsteemist andmete saamist või õppeasutuse teatise või õpilaspileti esitamist. Eelnõu nägi ette seadusmuudatuse jõustumise 1. märtsil 2016.

Lisainfo:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 246

Tagasiside