Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu õiguskomisjoni liikme Marika Tuus-Laulu sõnul toob täna Riigikogus lõpphääletuse läbinud suurte puudustega korteriomandi- ja korteriühistuseaduse eelnõu endaga kaasa mitmeid lahendamata küsimusi.

„Eelnõu kohaselt hakkab tulevikus kõigi korteriomandite majandamine toimuma iseseisva juriidilise isiku vormis. Sisuliselt tähendab see seda, et kõik Eesti enam kui 21 tuhat kortermaja peavad endale aastaks 2018 looma korteriühistu. Kui seda ei tehta, siis tekitab selle riik. Senini on selgusetu, kuidas riik seda täpsemalt tegema hakkab. Kuidas saab siis ikkagi riik sundkorras ühistut luua, kui inimesed seda ei taha ja kokku ei tule,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus-Laul.

Tuus-Laul lisas: „Eestis on 21 400 kortermaja, kuid ainult 45 protsendis neist on korteriühistud loodud. Minu meelest tuleks erinevate korteriühistute probleemide lahendamiseks luua omamoodi vaidekomisjon. Võime küll öelda, et taolise komisjoni ülalpidamine on kallis, kuid teine alternatiiv, pidevad kohtuistungid, on veel kallim lahendus.“

„Selline komisjon võiks olla suuremates omavalitsustes aga maapiirkondades näiteks Maavalitsuste juures. Kuna meie meelest on tänane eelnõu puudulik, otsustasime seetõttu hääletada ka antud seadusmuudatuse vastu,“ lõpetas Tuus-Laul.

Lisainfo:

Jaan Männik

Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Keskfraktsiooni pressiesindaja
 

Tagasiside