Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Jüri Ratase sõnul tuleb Eesti riigil aktiivsemalt panustada liiklusohutusse, paigaldades suuremate maanteede äärde piirdeaedu.

„Metsarikkas Eestis elab teatavasti mitmeid suuri ulukeid, kellega kokkupõrge võib osutuda saatuslikuks mõlemale osapoolele. Maanteeameti andmetel juhtus aastatel 2000-2010 Eesti maanteedel mets- või koduloomade tõttu kokku 258 inimkannatanute või hukkunutega liiklusõnnetust. Neis traagilistes kokkupõrgetes hukkus viis ning sai viga 349 inimest. Lisaks toimub igal aastal tuhandeid väiksemaid õnnetusi, milles hukkub sadu loomi. Seega on tegemist tõsise probleemiga, mis vajab riigipoolset lahendust,“ selgitas Ratas.

„Liiklustihedus Eestis on järjekindlalt kasvanud, mistõttu on aeg eeskuju võtta Põhjamaadest ning rajada riigimaanteede äärde piirdetarasid, mis takistaksid metsloomade pääsemist sõiduteele. Nii väheneks sõiduautode vältimatud kokkupõrked loomadega ja suureneks liiklusohutus. Hädavajalikud on piirdeaiad kõigil maanteedel, kus on lubatud sõidukiirus 110 km/h, kuid palju kasu oleks neist ka igal pool mujal,“ lausus Jüri Ratas. „Vajalikke vahendeid tuleb Maanteeametile eraldada juba 2015. aasta riigieelarvest.“

„Loomulikult on oluline luua maanteede tarastamise korral metsloomadele ka spetsiaalsed läbipääsud, et vältida nende elupaikade killustumist. Siinkohal on vajalik riigisektori koostöö keskkonnaekspertide ja loomateadlastega,“ lõpetas Jüri Ratas.
 

Tagasiside