Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed esitavad täna peaminister Andrus Ansipile arupärimise seoses Kaitseminister Urmas Reinsalu väljaütlemistega Washingtonis Rahvusvahelises Strateegiliste Uuringute Keskuses. Kaitseministri väljahõigatud igatsus USA vägede järele on saanud laialdast vastukaja nii Eestis kui ka välismaal.

„Kaitseministri väljaütlemised on kahjustanud tõsiselt Eesti Vabariigi Valitsuse tõsiseltvõetavust,“ sõnas riigikogu liige Priit Toobal.

Washingtonis peetud kõnes sõnas kaitseminister, et Balti riikides ei ole NATO jõuline tasakaal mitte alliansi, vaid teiste riikide kasuks. „Teiste riikidena“ nimetas minister „meie head sõpra Venemaad“. Lisaks viimastele väljaütlemistele on paslik meenutada juba varasemat kaitseministri sõnavõttu enne Gruusia parlamendivalimisi. Toona ütles härra minister avalikult välja, et opositsioonilise koalitsiooni Gruusia Unistus loonud Bidzina Ivanišvili olevat Venemaa marionett. Taolised väljaütlemised pole riigikogu põhiseaduskomisjoni liikme Priit Toobali sõnul aktsepteeritavad.

Antud väljaütlemistega seoses ootab Riigikogu Keskerakonna fraktsioon peaministrilt vastuseid järgnevatele küsimustele: kas Washingtoni kõnes väljatoodud seisukohad olid kooskõlastatud presidendi, peaministri ja välisministriga või oli tegemist vaid kaitseministri isikliku seisukohaga? Kas peaminister nõustub minister Reinsalu avaldusega, et Eesti vajab tugevamat USA sõjalist kohalolekut Eesti Vabariigis või piisaks heast läbisaamisest ja teadmisest, et oleme tugevad liitlased?

 

Lisainfo:

Jaan Männik

Jaan.Mannik@riigikogu.ee

 

Tagasiside