Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Priit Toobal päris peaminister Andrus Ansipilt kirjaliku küsimuse vormis aru Meelis Atoneni ettepanekust Eesti Post erasektorile müüa.

„Peaministri vastustest lähtudes tundub, et vähemalt lähiajal ei ole ta Eesti Posti maha müümisega nõus,“ märkis Toobal, „kuigi kiri jäi võrdlemisi napisõnaliseks, siis loodan peaministri ettenägelikkusele selles, et ta ei anna järele survele, mida korduvalt majandusminister Parts on avaldanud, et kasumlik riigiettevõte maha parseldada.“

Toobal rõhutas, et Eesti Postil on täita regionaalselt oluline roll ning selle müümine erasektorile võib tuua tulevikus olukorra, kus postiteenust saab kasutada ehk vaid maakonnakeskustes.

„Ettevõte näitab häid majandustulemusi ning selle kergekäeline müük võib olla otsus, mida hiljem kahetsetakse. Halvimal juhul tuleb see riigile tagasi osta, nagu juhtus Eesti Raudteega,“ lisas Toobal.

31. jaanuaril ilmus Eesti Päevalehes artikkel, kus Eesti Posti nõukogu esimees Meelis Atonen rääkis, et riigil pole enam ühtki argumenti, miks olla ettevõtte omanik. Küsimuse seesugust püstitust toetas samas ka majandusminister Juhan Parts.
 

Tagasiside