Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Keskerakonna fraktsiooni liige Rainer Vakra rõhutas Riigikogus Kreeka abipaketi arutelul, et äärmiselt vastutustundetu on otsustada maksumaksja 357 miljoni euro saatuse üle vaid ühe päevaga ning Kreekale oleks jalule tõusmiseks kiireim lahendus eurotsoonist lahkumine. 

„Valitsuserakonnad eiravad diskussiooni ning suruvad läbi otsuseid, mille tagajärgi nad ennustada ei oska,“ rääkis Vakra, „kui kreeklased arutasid abipaketi üle kolm kuud, siis Eesti valitsus andis nõusoleku vaid kolme päevaga ning Riigikogu peab otsuse langetama loetud tundide jooksul.“

Vakra sõnul peame arvestama, et aprillis toimuvad Kreekas parlamendi valimised, mistõttu pole sugugi kindel, et kärpekava reaalselt ka ellu viiakse, arvestades Ateena tänavatel meelt avaldava rahva meelsust, on kärpekava eirajate võimule pääsemine küllaltki tõenäoline.

„Tõenäoliselt oleks Kreekale jalule tõusmiseks kiireim lahendus eurotsoonist lahkumine,“ tõdes Vakra, „see samm annaks Kreekale oma valuuta ja devalveerimisvõimaluse, mis on kiire ning küllalt selge moodus taastada välismajanduslik tasakaal. Edukaid näiteid on ju ka lähiminevikust võtta: näiteks Argentiina ca 10 aastat tagasi ning Island hiljutises panganduskrahhis.“

„357 miljonit eurot on 5,5 miljardit krooni, mis moodustab näiteks ligi poole 2012. aastal ette nähtud Haigekassa ravikindlustuskuludest. Sellise summa kulutamist otsustada ühe päevaga on ääretult vastutustundetu,“ rõhutas Vakra.

Tagasiside