Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige ja Keskkonnakomisjoni liige Rainer Vakra rõhutas täna Riigikogus peetud ettekandes, et Eestil puudub hetkel terviklik energiapoliitika. Vakra võrdles valitsuse tööd antud valdkonnas sipelgatega, kes üritavad üht saaki vedada erinevates suundades.

„Riigipoolsed energiasäästu toetavad regulatsioonid ning stimuleerivad meetmed on piiratud ja ebasüsteemsed,” selgitas Vakra, „varasemalt peeti seda valdkonda palju olulisemaks, näiteks 1990ndate alguseni oli Eestis olemas Energeetikaministeerium.”

„Energiasäästu- ja rahanduspoliitikat tuleb vaadelda tervikuna ning tarbijaid on vaja teavitada süstemaatiliselt. Samuti peame mõistma, et tavatarbijal puuduvad nii vahendid kui valmisoleks suurte investeeringute tegemiseks,” lisas Vakra.

Vakra rõhutas, et energiapoliitika peab olema seotud teiste poliitikavaldkondadega ning riik peab senisest enam aktiivsust üles näitama oma tegevuste energiasäästlikuks muutmisel.

„Vajalik on riigi tasemel soodustada ökonoomsust; tõsta süsteemsust teavitamisel ja kodanike harimisel; analüüsida ning arendada soojamajandust,” lõpetas Vakra ettepanekutega.

Tagasiside