Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Täna oli Riigikogus esimesel lugemisel Keskfraktsiooni algatatud seadusmuudatus, mis taganuks vanaduspensionäridele abikaasa surma korral lesepensioni. Eelnõu algataja Mihhail Stalnuhhini sõnul suurendaks lesepensioni kehtestamine üksikute pensionäride sissetulekut ja aitaks väärtustada abielu. Paraku ei leidnud Keskerakonna ettepanek valitsuserakondade toetust ja hääletati menetlusest välja.

„Keskerakond on seisukohal, et Eesti pensionid peavad kasvama ning tegelikkuses oleks vaja lausa erakorralist pensionitõusu. Sellist sammu pole aga lähitulevikus näha. Seetõttu oleme välja pakkunud lesepensioni, mis annaks üksikule pensionärile mingigi võimaluse raskel ajal paremini toime tulla,“ sõnas Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin.

Stalnuhhin jätkas: „Eesti pensionid on lausa naeruväärselt väikesed ja üksi jääval pensionäril toimub tihtipeale järsk elustandardi langus. Iga-aastane pensionide indekseerimine ei aita meie pensioneid inimväärseks muuta. Me peame astuma selgemaid samme, sest tänane olukord ei ole aktsepteeritav. Kahjuks näeme jälle, kuidas valitsust ei huvita Eesti inimeste hakkama saamine.“

Eelnõu kohaselt võrduks lesepensioni väärtus surnud abikaasa pensioni suurusega. Isikule ei määrata lesepensioni juhul, kui see on isiku pensionist väiksem. Eelnõu on algatatud Narva pensionäride ettepanekul.

Tagasiside