Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Viktor Vassiljevi sõnul tuleks kriitilise pilguga üle vaadata vanaduspensioniealistele inimestele makstavad sotsiaaltoetused. Vassiljevi hinnangul on pikalt ühel tasemel püsinud toetusmäärad juba ammu ajale jalgu jäänud.

„Puudega inimestele mõeldud sotsiaaltoetusi ei ole juba pikka aega tõstetud. Samas on viimase 10 aasta jooksul hinnad tõusnud 51,3 protsenti. Puudega eakate inimeste sotsiaaltoetustele on vaja tähelepanu pöörata, kuna tänaseks päevaks oleme jõudnud olukorda, kus puudega vanaduspensionärid peavad neile eraldatavat sotsiaaltoetust lausa riigipoolseks alanduseks,“ sõnas Vassiljev.

Viktor Vassiljev lisas: „Toetus keskmise puudega isikule on 50 protsenti sotsiaaltoetuste määrast ehk 12,79 eurot, raske puudega isikule 105 protsenti sotsiaaltoetuste määrast ehk 26,85 eurot ja sügava puudega isikule 160 protsenti sotsiaaltoetuste määrast ehk 40,91 eurot. Eesti vanuripoliitika üheks eesmärgiks on kindlustada eakatele inimestele eneseväärikust säilitav elustandard ja teiste earühmadega võrdne positsioon ühiskonnas. Selliste toetustega me antud eesmärki aga ei täida.“

„Minu poole on pöördunud mitmed vanaduspensionärid, kes saavad ka puudetoetust. Inimesed on avaldanud muret ning väidavad, et tänased toetused on väiksemad kui krooni ajal. Aastate jooksul on kallimaks muutunud üür, toit ja kommunaalmaksed. Aga sotsiaaltoetus püsib juba aastaid muutumatu,“ lõpetas Vassiljev.

Antud küsimustega seoses andis Riigikogu Keskerakonna fraktsioon täna sotsiaalminister Taavi Rõivasele üle ka vastavasisulise arupärimise.

Lisainfo:
Jaan Männik

Jaan.Mannik@riigikogu.ee

Keskfraktsiooni pressinõunik
 

Tagasiside