Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon esitas Riigikogule ettepaneku muuta eelmise valitsuse ajal langetatud aktsiisimäärad alaliselt kehtivaks.

EKRE esimehe Martin Helme sõnul püütakse alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise eelnõule (370 SE) esitatud muudatusettepanekuga tõkestada valitsuse plaani tõsta aktsiisimäärad tagasi 2020. aasta 1. maile eelnenud tasemele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Reformierakonna lubatud elektri-, gaasi- ja diisliaktsiisi tõstmisega kaasneks üldine hinnatõus ja loodaks taas tingimused piirikaubanduse tekkeks ja riigieelarve laekumiste vähenemiseks. Eriti suure löögi alla satuks transpordisektor ja põllumajandus. Kaja Kallase valitsuse otsus majandust eelarvekärbete ja maksutõusudega pidurdada on põhjendamatu olukorras, kus enamik Euroopa riike on otsustanud koroonast räsitud majandust stimuleerida.“

Helme tuletas meelde, et Riigikogu eelmine koalitsioon ja valitsus kiitis mullu heaks diislikütuse, kütteõli, maagaasi ja elektrienergia aktsiisimäärade langetuse, et elavdada majandust, hoida tööhõivet, parandada Eesti ettevõtete konkurentsivõimet, vähendada energia hinnasurvet ning tuua piiriülene tarbimine ja maksulaekumised riiki tagasi.

„Maksumäärad tehti esialgu ajutised, et oleks võimalik hinnata uute määrade mõju nii majandusele kui ka riigieelarvele. Veidi enam kui aasta jooksul on maksualandused saanud positiivse kinnituse, nimetatud eesmärgid on täitunud. Prognoosid näitavad, et kehtivate maksumäärade jätkumisel on diisliaktsiisi laekumised saavutanud aasta-kahe jooksul taseme, mis oli enne kõrgemate määrade puhul. Praeguses olukorras ei ole mitte mingisugust vajadust makse tõsta. Seniste madalate aktsiismääradega jätkamine on Eesti majanduse arengu ja kõigi meie inimeste heaolu huvides,“ ütles Helme.

Tagasiside