Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehe Mati Raidma sõnul annab Rootsi tegutsemismudel kindlust ka Eestis minna edasi ideega ühendada erinevates alluvustes olevad laevastikud ja seirevõimekused, et tagada kompaktne ja ühtne reageerimisvõimekus.

„Rootsi käitumisest praeguses situatsioonis nende rannikuvetes tasub õppida seda, et oma piirialade kaitseks ei jagata end politsei ja piirivalve mereüksuseks ja mereväeks. Julgeolekuküsimuse tekkimisel reageeritakse kohe ja kõikide vahenditega,“ lausus Raidma.

„Seetõttu ei ole Rootsi pidanud aega kulutama aruteludeks, kas Kaitsevägi tohiks reageerida või mitte. Seda situatsioonis, kus täpselt veel ei teata, kellega või millega tegu,“ kommenteeris Raidma.

Reformierakonna rahvusliku julgeoleku strateegia näeb ette ühtse riikliku laevastiku loomist, milleks ühendatakse mereväe ja erinevate ametkondade (sh piirivalve) laevad ning arendatakse välja nõuetele vastava baassadam.

Koostöös liitlastega on kavas arendada välja ka side- ja juhtimissüsteemid, arvestatav õhu- ja meredessanditõrje võimekus ning alustada rannakaitse loomist Kaitseliidu baasi.

Tagasiside