Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

“Me peame Eestis viimasel hetkel tekkinud debatti rändepoliitika üle hädavajalikuks. Kujunenud olukorras on ainus hea lahendus Riigikogu avaldus, mis kinnitab, et Eesti õigus otsustada sisserände üle ise on võõrandamatu, et sisseränne ei ole inimõigus, et riigid peavad tegema koostööd soovimatu rändesurve leevendamisega ning et lähteriigid oma kodanikud reeglite kohaselt tagasi võtaksid”, ütles RE fraktsiooni esimees Jürgen Ligi.

“Reeglitel põhinev kord tähendab muuhulgas seda, et Riigikogu ei võta valitsuselt üle volitusi, mille põhiseadus ja välissuhtlemisseadus valitsusele annavad. Valitsuse kohus on leida üles otsustusvõime ning me saame selle talle kergemaks teha ainult Eesti huvide määratlemisega. Ainuvõimalik on, et Riigikogu deklareeriks Eesti rahvuslikud huvid ja suveräänsuse ning kohustaks valitsuse nendest lähtuma ka rändekompakti käsitlemisel”.

“RE fraktsioon toetab Riigikogu avaldust Eesti huvidest kujul, mille ta esitas väliskomisjonile, ning ei toeta avaldust, kui sellesse hääletatakse muudatusi, mis on öelduga vastuolus,” ütles Ligi.

Lisainfo:

Jürgen Ligi
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees
jyrgen.ligi@riigikogu.ee

Tagasiside