Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Urmas Klaas sõnul muutub Eesti ja Venemaa piiriäärsete piirkondade koostöö üha praktilisemaks, sest Euroopa Liidu Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmist saavad rahastuse teiste hulgas ka kaks Põlvamaaga seotud projekti.

Klaasi sõnul on rahastamisotsuse saanud Räpina valla ja Petseri rajooni koostööprojekt, mille käigus renoveeritakse kaks ajaloolist hoonet. Räpina mõisakompleksi kuuluv endine tallihoone, kuhu tuleb Räpina loomemajanduse keskus ning Petseri rajooni kultuurimaja. „ Euroopa Liidu Eesti-Läti-Vene piiriülese koostöö programmi toel saab renoveeritud ka piiripunkte läbiv maantee Värskast Petserisse,’’ lausus Klaas.

Urmas Klaasi sõnul on nende projektide näol tegemist kahepoolsete projektidega, mis tõstavad elukvaliteeti mõlemal pool piiri ja soodustavad piiriäärsete elanike, asutuste ning kodanikeühenduste suhtlemist. „Võidavad omavalitsused nii siin kui sealpool piiri, üksinda pole võimalik Eesti-Läti-Vene programmist raha taotleda ega saada.”

Nädalavahetusel Petseris toimunud Pihkva oblasti ja Kagu-Eesti omavalitsusjuhtide kohtumisel tunnustas Riigikogu kultuurikomisjoni ning Riigikogu Eesti-Vene saadikurühma esimees Urmas Klaas omavalitsusjuhte koostöö eest. „Hea koostöö piiriäärsete piirkondade vahel aitab luua usalduslikumat atmosfääri kahepoolsetes suhetes laiemalt,“ ütles Klaas.

 

 

Tagasiside