Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade

15. juuni
 

13 riigikogu saadikut algatasid täna seaduseparanduse, mis kohustab riiki kompenseerima omavalitsustele saamata jäänud tulu, kui alalaekumise põhjuseks on mõne kohaliku maksu tühistamine.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmete ning Jaanus Marrandi, Karel Rüütli ja Jaan Õunapuu esitatud eelnõu kaitseb omavalitsuste õigusi neile pandud kohustuste täitmisel.

Sotsiaaldemokraatide ettepanek ei luba kahjustada linnade ja valdade arengukavasid, mis tuginevad mingile kohalikule maksule. Juhul, kui seaduseandja on kas mõne kohaliku maksu tühistanud või muutnud selle põhimõtteid, peab riik omavalitsusele puudujäägi hüvitama.

„Kui näiteks riigikogu otsustab kuskil vallas tühistada paadimaksu, mis lööb valla planeeritud tuludesse augu, siis tuleb riigil kolme aasta vältel see vahe tasuda,“ selgitas Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni esimees Eiki Nestor.

Kohalike maksude seaduse teise muudatuse kohaselt saab kas paadi-, müügi-, reklaami-, loomapidamismaksu või mõnda muud maksu tühistav seadus jõustuda vaid eelarveaasta alul.
„Me seisame õiguskindluse eest. Õiguskindlusele ei vasta kindlasti olukord, kus riik kehtestab või tühistab regulatsioone meelevaldselt ja üleöö,“ märkis Nestor.

Täiendav info:

Eiki Nestor
5183432

 

 

Tagasiside