Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Sotsiaaldemokraat Ivari Padari tervitas haldusreformi eelnõu parlamenti jõudmist, mis küll vajab enne kinnitamist veel mitmeid täiendusi ja parandusi.

„Sotsiaaldemokraadid on haldusreformi elluviimise toetajad. Kohalikku elu saab paremini korraldada,“ ütles Padar. Samas ei anna valitsuse heakskiidu saanud eelnõu veel paljudele küsimustele vastuseid. „Kuna haldusreformil on tugev ajaline surve, siis ei ole põhjust pahandada, et ta jõudis meie ette mitme küsimärgiga. Nüüd on riigikogu kohus väga töiselt tegutseda, anda eelnõu suurem ja mahlakam sisu ja ta enne jaanipäeva seadusena vastu võtta. Kindlasti ei ole parlament siin kummitempel,“ lausus riigikogu maaelukomisjoni esimees.

„Oleme pidanud väga tähtsaks, et selles protsessis jääks kostma liidetavate valdade ja liidetavate kogukondade hääl ja et ka suures omavalitsuses oleks väiksemate äärepiirkondade hääl tuntav,“ rääkis Padar. Edasistes aruteludes ja koostöös valitsusega tuleb Padari väitel  leida rahastamismudel, mis aitaks kasvatada  maavaldade ja väikelinnade tulubaasi ja annaks ühinejatele selge signaali, milliste tuludega saavad nad tulevikus arvestada. Läbi tuleb analüüsida ka see, milliseks kujunevad uute omavalitsuste kohustused ja kas on valdkondi, mida omavalitsuse ja riigi vahel ümber jagada, lisas ta.

„Me anname endale ka selgesti aru, et kavandatav reform ei lahenda hoobilt kõiki regionaalprobleeme, aga ta loob hea aluse nendega tegelemiseks,“ kinnitas Padar.

Täiendav info:
Ivari Padar
5131851

Tagasiside