Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Pressiteade
17. juuni

 

Valitsuskoalitsioon tahab sel nädalal suruda riigikogus läbi põhikooli-ja gümnaasiumiseaduse muudatused, mille sisu on teadmata nii parlamendi kultuurikomisjonile kui ka opositsioonile.

„Riigikogu lõi täna väga ohtliku pretsedendi, kui ta koalitsioonisaadikute häältega otsustas arutada neljapäeval õhtul kahel täiendaval istungil uut kooliseaduse eelnõu. Parlamendi napp enamus langetas otsuse ülitähtsa eelnõu osas, mille teksti pole veel keegi näinud ja kuhu ei saa enam parandusi teha. See on parlamendi solvamine,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Sven Mikser.

Mikseri kinnitusel ei oleks riigikogu tohtinud haridusminister Jaak Aaviksoo sellisele diktaadile alluda. „Vastutus tagajärgede eest, mida juhtunu toob nii Eesti parlamentaarsele demokraatiale kui kogu haridussüsteemile, langeb täielikult valitsuskoalitsioonile. Nii põhimõtteline eelnõu vajab konsensuslikke lahendusi,“ lisas ta.

Läinud nädalal oli riigikogu kultuurikomisjoni laual eelnõu, mis jõustudes tooks kaasa koolide ebaõiglase kohtlemise ja aitaks kaasa maakoolide väljasuretamisele.

Kultuurikomisjoni liige Jaak Alliku sõnul oli riigil kavatsus lõpetada igasugune koolide tugispetsialistide rahastamine ja lükata kogu vastutuse omavalitsuste õlgadele. „Kui enam ei jätku palgaraha logopeedidele, psühholoogidele ja eripedagoogidele, satub ohtu sadade tuge ja nõustamist vajavate laste areng,“ lausus Allik.

Uue kooliseaduse eelnõu vastu on protestinud ka Eesti Linnade Liit ja Eesti Maaomavalitsuste Liit.

Täiendav info:
Jaak Allik, 5030644

 

 

 

Tagasiside