Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Pressiteade
15. november

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser avaldas lootust, et riigikogu ööistungi katkemine kvoorumi puudumise tõttu sunnib valitsuserakondi oma jäigast joonest loobuma.
 

“Sotsiaaldemokraatide eesmärgiks ei ole unetult veedetud ööd, vaid kümne aasta jooksul hinnatõusule armetult jalgu jäänud 19-eurose lapsetoetuste suurendamine,” kinnitas Mikser.

Tema sõnul tegid sotsiaaldemokraadid neljapäeva õhtul toimunud konsultatsioonidel koalitsioonisaadikute esindajatega kompromissettepaneku lapsetoetuste suurendamise määra osas, mis põrkas kahjuks valitsusliidu jäigale vastuseisule.

“Olukorras, kus valitsuse praak ametiautode maksustamise eelnõu koostamisel on toonud eelarve tulude poolele täiendava 24 miljoni euro suuruse augu, on sotsiaaldemokraadid näidanud üles märkimisväärset kompromissivalmidust,” ütles Mikser. “Me nõuame jätkuvalt universaalse lapsetoetuste tõstmist, kuid oleme valmis otsima nii meile kui ka koalitsioonile sobivaid katteallikaid ja pidama nõu toetuste suurendamise ajakava üle,” lisas ta.

Mikseri väitel ei jäta koalitsiooni teerullipoliitika sotsiaaldemokraatidele muud võimalust, kui jätkata eelarve menetlemise pidurdamist. “Loodetavasti sunnib valitsusliidu poolt kokku kutsutud täiendava istungi katkemine koalitsiooni kaaluma konstruktiivsema ja opositsiooni ettepanekuid arvestava eelarvearutelu võimalikkust,” sõnas Mikser.

“Tahan veelkord rõhutada, et riigikogu täiendavad istungid öötundidel ja nädalavahetusel on võimuerakondade valik – nad on valitsusliidu poolt kokku kutsutud,” lisas Mikser. “Meie oleme nõus jätkama eelarve menetlemist ka korralistel istungitel järgmisel töönädalal,” kinnitas sotsiaaldemokraatide esimees.

Täiendav info:
Sven Mikser
6316616

 

 

Tagasiside