Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Pressiteade, 16. mai

Sotsiaaldemokraadid esitasid täna arupärimise sotsiaalminister Hanno Pevkurile, kel tuleb peagi vastata riigikogu ees hooldusravi korraldust, kvaliteeti ja rahastamist puudutavatele küsimustele.

„Paratamatult jõuab inimese elutee mingil ajal hetkeni, kus ta vajab nii ravi kui hooldust. Valitsus tõdes aastate eest, et tervishoiu- ja hoolekandesüsteemide lahusus on viinud selleni, et kõik patsiendid ei saa vajalikul määral teenuseid. Probleemi lahendamiseks kinnitati siis „Eesti hooldusravivõrgu arengukava 2004-2015,”” märkis Heljo Pikhof.

Keila hooldushaiglas toimunu näitab Pikhofi väitel, et korralagedust ja lahendamata kitsaskohti on hooldusravis veel küllaga. „Avalikuks saanud faktid on külvanud hirmu ja segadust. Mures on tuhanded eakad inimesed ja nende lähedased. Samas teatas peaminister Andrus Ansip 11. mail riigikogu infotunnis, et hooldusravivõrgu arengukava on täidetud, hooldusravi voodikohtade arv kiiresti kasvanud ja kvaliteet märgatavalt paranenud,” selgitas Pikhof.

Tema sõnul erineb valitsusjuhi arvamus kardinaalselt Patsientide Esindusühingu hinnangust, mis tugineb laekunud kaebustele ja seda eriti teenuste kvaliteedi osas.

Sotsiaalministril tuleb nüüd riigikogu kõnetoolist üksikasjalikult hooldusravi tänast seisu ja tulevikuväljavaateid tutvustada.

Muu seas tahavad sotsiaaldemokraadid teada, kas hooldusravi voodikohtade arv on kasvanud vähemalt 1800ni ja kuidas toimib õendusabi. Pevkur peab ütlema, kui palju hooldusravi kohti on Eestis täna puudu ja kas 2015. aastaks suudetakse neid piisavalt juurde luua. Arengukava järgi peab nelja aasta pärast geriaatriaosakondades olema 456, hooldushaiglates vähemalt 2280 ja hooldekodudes vähemalt 4560 kohta.

„Millised on konkreetsed sammud hooldusravi kohtade ja koduõdede arvu suurendamiseks? Kuidas on plaanitud tagada teenuste kvaliteet? Kuidas on tagatud efektiivne ja sõltumatu patsientide kaebuste lahendamine?,” küsivad arupärijad.

Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637

 

Tagasiside