Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

 
Pressiteade
16. juuni
 
Sotsiaaldemokraatlik Erakond tahab täna Riigikogus algatatud tulumaksuseaduse muutmise eelnõuga tõsta kohalikule omavalitsusele laekuva tulumaksumäära kärbete-eelsele tasemele.
 
„Kärbete tõttu on kohalikud omavalitsused pidanud vähendama mitmete oluliste valdkondade rahastamist. Näiteks on vähenenud lasteaedade majanduskulud, sotsiaaltoetused ja halvenenud teede korrashoid. Samuti on mitmed omavalitsused pidanud edasi lükkama uute lasteaiakohtade loomist. Tulubaasi taastamine annab kohalike omavalitsustele võimaluse asuda nende probleemide lahendamisele, mis on vajalik omavalitsuse kestlikuks arenguks,” selgitas rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev.

 

 

Lisaks majanduslangusest tingitud vähenemisele kahanes 2009. aastal vastuvõetud tulumaksuseaduse muutmisega tulumaksu laekumine omavalitsustele veel 4,7 %. Täna algatatud eelnõu taastab kärbete-eelse määra.
 
Sotsiaaldemokraatide algatatud eelnõuga tõstetakse kohaliku omavalitsuse üksusele laekuvat füüsilise isiku tulumaksumäära seniselt 11,4 protsendilt kahe aasta jooksul 2008. aasta tasemele. Tuleval aastal tõuseb määr 11,67 protsendile ning 2013. aastal taas kärbete-eelsele tasemele 11,93 protsendile.
 
Sotsiaaldemokraadid näevad ette ka samas tempos ja proportsioonis kohalike omavalitsuste tasandusfondi taastamist.”Kindlasti ei sisalda meie algatus võimalikku teoreetilist kompensatsiooni eluasememaa maamaksust vabastamise kohta. Kompensatsioon peaks meie ettepanekule lisanduma ja seda on väidetavalt on sügiseks ette valmistamas valitsus,” märkis Vassiljev.
 
Täiendav info:
Rannar Vassiljev
tel: 56215610
 

————————

Kristina Leer
SDE kommunikatsioonijuht
tel: 5127089
Tagasiside