Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Pressiteade

15. märts
 

 

 

Sotsiaaldemokraatlik Erakond algatas riigikogus seadusemuudatuse, mis lubab erimärgistatud diislikütust kasutada teede lumest lahtilükkamisel ja päästetöödel.

Sotsiaaldemokraatide esitatud vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise eelnõu järgi võib hädaolukorra likvideerimisel ja päästetöödel kasutada erimärgistatud diislikütust, kui kohaliku omavalitsuse kriisikomisjon on langetanud vastava otsuse.
 
„Kui traktorist läheb appi avalikku teed lahti lükkama või üleujutatud külast lapsi ära tooma, siis peab ta  kolm korda oma traktorit pesema ja erimärgistatud kütuse välja kallama. See on toonud tublidele maameestele palju meelehärmi,“ osutas Mark Soosaar selgele vajadusele kehtivat korda muuta.
 
Soosaare sõnul on eelnõu seadustamisega kiire, sest erakorraliselt lumerohkele talvele järgneb tõenäoliselt üleujutusterohke kevad, mil võib taas minna vaja põllutöömasinaid, et päästa inimesi ja nende vara. Sotsiaaldemokraadid soovivad eelnõu jõustada juba 1. aprillil.   
 
Valla-ja riigiteede lahtihoidmine pärast lumetuisku- või tormi ning ka üleujutuste aegsed päästetööd on tegevus, mida tehakse kõrgendatud avaliku huvi nimel, põhjendas Soosaar.
 
Lähem info:
Mark Soosaar
5024947
 
Tagasiside