Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

 
 
Riigikogu arutas oma kevadistungjärgu viimase eelnõuna sotsiaaldemokraatide algatatud seadusemuudatust, mis tõstab pere esimesele ja teisele lapsele makstava toetuse 19,18 eurolt 57,54 euroni ehk 900 kroonini kuus.
Lapsetoetusi kolmekordistav peretoetuste seaduse muutmise eelnõu läbis täna esimese lugemise.
„Ma väga loodan, et eluliselt nii tähtsa eelnõuga minnakse kohe sügisel edasi ja valitsusliit ei jäta teda kapiriiulile tolmu koguma,” ütles Heljo Pikhof. „Lapsetoetus on püsinud alates 2004. aastast muutumatuna. Toetuse tõstmine on möödapääsmatu: riigi kohus on toetada kõigi laste kasvamist ning vähendada vaesuses elavate laste arvu.”
Pikhofi sõnul on Eesti perepoliitika keskendunud sündide toetamisele ja jätnud vajaliku tähelepanuta laste üleskasvatamise. Samale järeldusele tuli hiljuti avalikustatud sotsiaalministeeriumi uuring. Lisaks on ka rahvusvaheliselt leitud, et meie perepoliitika on sündidele orienteeritud, osutas Pikhof.
Vanemahüvitisele kulub täna riigieelarvest rohkem raha kui teistele peretoetustele kokku. Lastetoetusteks eraldab riik aastas 70 miljonit eurot, samas kui vanemahüvitisele kulub üle 170 miljoni euro.
„Lapsetoetuse suurendamine aitab kaasa ka sündimuse tõusule. Pered soovivad rohkem lapsi saada, kuid hirm toimetuleku ees lükkab laste sünde edasi,” rääkis Pikhof.
 
 
Täiendav info:
Heljo Pikhof
5119637
Tagasiside