Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Pressiteade
18. november

Sotsiaaldemokraatide hinnangul kannab „Sirbis“ toimuva eest täielikku vastutust kultuuriminister Rein Lang, kel on olemas kõik hoovad sihtasutuse Kultuurileht tegevuse igapäevaseks mõjutamiseks.

Sotsiaaldemokraadid esitasid täna Langile arupärimise seoses sellega, et sihtasutuse Kultuurileht juhatuse esimees Toomas Väljataga nimetas möödunud nädalal sihtasutuse põhikirja rikkudes “Sirbi“ peatoimetaja kohusetäitjaks Kaur Kenderi ja vabastas ilma ette teatamata ametist neli toimetuse töötajat.

„Kas olite eelnevalt teadlik Väljataga kavatsusest rikkuda sihtasutuse põhikirja? Kui olite, siis miks te seda ei takistanud? Kui ei olnud, siis kuidas ja millal kavatsete lõpetada sihtasutuses toime pandud põhikirja eirava tegevuse,“ küsivad sotsiaaldemokraadid Langilt üleöö langetatud administratiivse suvaotsuse kohta. Veel tahavad nad teada, kelle initsiatiivil ning milliste töölepingu seaduse paragrahvide alusel koondati „Sirbi“ töötajad. Kui antud otsus peaks osutuma õigusvastaseks, siis kes ja kuidas kannab selle eest juriidilist ja finantsilist vastutust, pärivad sotsiaaldemokraadid ministrilt.

Langil tuleb riigikogu ees öelda ka seda, kas tema ise või talle alluv kantsler Paavo Nõgene on avaldanud Väljatagale survet Kenderi ametisse panekuks. „Kas peate õigeks, et riigi toetuse abil väljaantavas Eesti ainsas kultuurilehes saab ilma seadusekohase avaliku konkursita hakata tähtajatult toimetama inimene, kelle radikaalse programmiga pole eelnevalt tutvunud isegi sihtasutuse nõukogu, rääkimata selle läbiarutamisest loomeliitude juhatustes?,“ seisab arupärimises.

Sihtasutuse Kultuurileht asutajaks on kultuuriministeerium, kelle haldusalas ja kelle eelarvest määratava toetuse abil ajaleht ka tegutseb. Kultuuriminister on ametisse nimetanud sihtasutuse viieliikmelise nõukogu, kuhu kuuluvad kaks Langile alluvat ministeeriumi töötajat, sealhulgas ministri erakonnakaaslane Paavo Nõgene. Reformierakondlane on ka nõukogu esimees parlamendi kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas. Ministril on õigus mõni nõukogu liige igal ajal tagasi kutsuda.

Täiendav info:
Jaak Allik
5030644

 

 

Tagasiside