Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pressiteade
14. aprill

Sotsiaaldemokraadid tahavad täna riigikogus algatatud eelnõuga kolmekordistada pikki aastaid muutumatuna püsinud lapsetoetuse, et toetada kõigi laste kasvamist ning vähendada vaesuses elavate laste arvu.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna algatatud peretoetuste seaduse muutmiseelnõu tõstab pere esimesele ja teisele lapsele makstava toetuse 19,18 eurolt 57,54 euroni ehk 900 kroonini kuus.
„Lastetoetuste tõstmine on vältimatu, kui me tahame tagada kõigile lastele täisväärtusliku lapsepõlve. Täna toetab riik pere esimesi lapsi vähem kui 20 euroga kuus, mis on naeruväärne summa,” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Urve Palo.
Tema sõnul on Eesti perepoliitika keskendunud sündide toetamisele ja jätnud vajaliku tähelepanuta laste üleskasvatamise. „Vanemahüvitisele kulub rohkem raha kui teistele peretoetustele kokku. Lastetoetusteks eraldab riik aastas 70 miljonit eurot, samas kui vanemahüvitisele kulub üle 170 miljoni euro. Naiivne on uskuda, nagu peredele piisaks poolteist aastat kestvast riigi toest,” sõnas Palo.
Sotsiaalkomisjoni liikme Heljo Pikhofi väitel aitab lapsetoetuse suurendamine selgelt kaasa ka sündimuse tõusule. „Uuringud näitavad, et Eesti pered soovivad rohkem lapsi saada, kuid hirm majandusliku toimetuleku ees lükkab esimese lapse sündi edasi,” rääkis Pikhof. „Riigi tuntavam hool koos lastehoiu parema kättesaadavusega annavad inimestele kindlustunde, et nad suudavad oma lapsed üles kasvatada.”
Sotsiaaldemokraadid leiavad, et kõik lapsed on võrdväärsed ja neil on õigus võrdsele kohtlemisele.

Täiendav info:
Urve Palo, 5177912
Heljo Pikhof, 5119637

Tagasiside