Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Sotsiaaldemokraatide eestvedamisel arutab riigikogu neljapäeval olulise tähtsusega riikliku küsimusena seda, kuidas lühendada ravijärjekordi. Ühe põhiettekannetest teeb tervise-ja tööminister Riina Sikkut, kes pakub välja mitu ettepanekut meditsiinis valitsevate probleemide lahendamiseks või leevendamiseks.

Ettekannetega esinevad veel Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige ja Kivimäe perearstikeskuse perearst Karmen Joller ja Viljandi Haigla juhatuse liige, psühhiaater Katrin Kaarma. Kui doktor Joller räägib perearstisüsteemi parandamise võimalustest ja plaanidest, siis doktor Kaarma keskendub oma kõnes sellele, milline peaks olema meie maakonnahaiglate lähitulevik. Eesti geenivaramu asedirektor Tõnu Esko käsitleb oma ettekandes seda, kuidas digilahendused ja algoritmid aitavad juba praegu tervishoidu ning mis saab tulevikus.

„Meie tervishoiu kõige põletavamaks probleemiks on liialt pikad ravijärjekorrad. Seepärast soovime koos meditsiinisüsteemi eri valdkondade ekspertidega arutada seda, milliseid muudatusi tuleks ellu viia, et arstiabi oleks inimestele kättesaadavam ja et patsiendid saaksid kvaliteetsemat ravi. On selge, et tänast süsteemi saab tõhusamaks muuta,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Helmen Kütt.

Otseülekandes saab homme kell 10 algavat debatti “Kuidas lühendada ravijärjekordi?” jälgida Riigikogu veebist.

Täiendav info:
Helmen Kütt, 5114339

Tagasiside