Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

EL asjade komisjoni esimehe Arto Aasa tänasel kohtumisel Kosovo välisministri Enver Hoxhaj’i ga avaldas Aas toetust Kosovo Euroopa Liidu suunalistele püüdlustele.

„Toetame Kosovo sügavamat lõimumist Euroopasse. Leiame, et lõimumisprotsessiga kaasnev demokraatlike institutsioonide areng, õigusriigi tugevnemine ja poliitiline stabiilsus on nii Euroopa Liidu kui ka terve Lääne-Balkani regiooni huvides. Innustame jätkama Serbia ja Kosovo poliitilist dialoogi ja heanaaberlike suhete arendamist. Poliitiliste protsesside kõrval on oluline ka majanduskeskkonna areng, mida soodustab avatus ja välisinvesteeringutele atraktiivne õigusruum,“ ütles Aas.

Enver Hoxhaj’i kinnitusel on ta visiidi eesmärk tutvuda Eesti kogemustega ja taotleda Eesti toetust kõnelustel Euroopa Liiduga, kus päevkorras läbirääkimiste alustamine Euroopa Liidu stabiliseerimis- ja assotsiatsioonilepingu üle. Mõlemad pooled kinnitasid ka vajadust arendada kahe riigi vastastikuseid majandussuhteid.

Hoxhaj’i andis ülevaate suhetest Serbiaga ja Põhja-Kosovo osas sõlmitud kokkuleppe rakendamisest. Kõne all olid ka muud vastastikku huvi pakkuvad teemad.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside