Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) delegatsiooni Moldova visiidi läbiv teema oli parlamendivalimised 30. novembril, mil rahvas otsustab, kas jätkata Euroopa-suunalist lõimumist või tihendada koostööd Venemaaga.

Kohtumistel Moldova parlamendisaadikutega tunnustas ELAK-i aseesimees Marianne Mikko Moldovat kui Euroopa Liidu idapartnerluse edulugu.

„Moldova väärib Euroopa Liidu liikme staatust, ent olukord enne parlamendivalimisi on karm: Vene rahaga loodud populistlikud parteid koguvad Moldovas jõudsalt toetust,“ ütles Mikko, kes on ka Euroopa Parlamendi Moldova delegatsiooni endine juht.

ELAK-i esimehe Kalle Pallingu sõnul on järgmisel nädalal Riigikogul kavas Euroopa Liidu ja Moldova vahelise assotsiatsioonilepingu eelnõu lõpphääletus. Pallingu hinnangul on see oluline samm poliitiliste ja majanduslike suhete arendamisel EL-i ja Moldova vahel.

Pärast ametliku visiidi lõppu ühines Marianne Mikko Moldova välisminister Natalia Ghermani kutsel ringsõidule, et teha kampaaniat Euroopa Liidu toetuseks Moldova väikelinnades ja külades.

Riigikogu delegatsioonis oli veel ELAK-i liige Liisa-Ly Pakosta.

Fotod kohtumistelt 

Riigikogu pressiteenistus

 

Kati Varblane, 631 6353, 51 69152
kati.varblane@riigikogu.ee
Tagasiside