Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Kultuurikomisjon arutas 23. mai 2013 istungil Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud eelnõu (334 SE), mille eesmärgiks on laiendada õppetoetuste ja õppelaenu seaduses püsivalt töövõimetuks tunnistatud laenusaaja õppelaenulepingust tulenevate kohustuste täitmisest loobumisse sätteid ka puudega lapse vanemale.

Vabariigi Valitsus eelnõu ei toetanud. Kultuurikomisjon küsis eelnõu kohta täiendavalt arvamust Riigikogu sotsiaalkomisjonilt ja Sotsiaalministeeriumilt. Arvestades nende ettepanekuid ning riigieelarve täiendavate kulude prognoose otsustas komisjon piirata õigustatud isikute ringi sügava puudega lapse ühe vanemaga, kes oma last pidevalt hooldab. Krediidiasutus loobub laenusaajalt  õppelaenulepingust tulenevate ja enne lapsel sügava puude tuvastamist tekkinud kohustuste täitmise nõudmisest ning nõuab need sisse riigilt. Vanemal tuleb pangale esitada lapse sügava puude tuvastamise otsus ning kinnitus, et ta oma last reaalselt hooldab. Seaduse vastuvõtmisel jõustub see 1. jaanuaril 2014.

Kultuurikomisjon otsustas esitada eelnõu Riigikogu täiskogu päevakorda teiseks lugemiseks 6. juuniks ning teha ettepanek teine lugemine lõpetada. Kui teine lugemine lõpetatakse, tuleb eelnõu suunata kolmandale lugemisele ning panna seal lõpphääletusele.

 

Eelnõu materjale vaata siit

Seotud uudised:
26. 03. 2013: Puudega lapse vanema õppelaenule riigitagatise kehtestav eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise
25.02.2013 Kultuurikomisjon saatis puudega lapse vanema õppelaenule riigitagatise kehtestava eelnõu Riigikogu täiskokku.

Komisjoni esindaja:
Kaia Iva
Kultuurikomisjoni liige
Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon
Tel: 6316557 
E-post: Kaia.Iva@riigikogu.ee

Vastutav nõunik: 
Angelika Berg
Nõunik-sekretariaadijuhataja
Tel: 6316483
E-post: Angelika.Berg@riigikogu.ee

Tagasiside