Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Riigikogu rahanduskomisjon vaatas oma tänasel istungil läbi valitsuse algatatud 2014. aasta riigieelarve seaduse eelnõule (490 SE) laekunud muudatusettepanekud. 

„Komisjoni istungil vaatasime läbi lahenduse nn firmaautode käibemaksumuudatuse ärajätmisega tekkinud puudujäägi osas. Eelarve tasakaalustamiseks leidsime katteallikad 24-le miljonile eurole. Katteallikateks on vahendid ettevõtete dividendidelt, laekuvate dividendide tulumaks, 4G sagedusloa täiendavast müügist saadav tulu, valitsuse reservfond ja maade müük. Lisa annab ka kulude arvestuslik ümberhindamine,“ selgitas rahanduskomisjoni esimees Sven Sester.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonilt, Eesti Keskerakonna fraktsioonilt, kultuurikomisjonilt  ja rahanduskomisjonilt laekus kokku 11 muudatusettepanekut. „Rahanduskomisjon toetas ministeeriumitega koostöös valminud ja komisjonile laekunud kirjade alusel koostatud ettepanekut, mis on suunatud eelkõige regionaalsete investeeringute suurendamiseks ning sihtotstarbelisteks toetusteks kolmanda sektori ja kodanikuühiskonna erinevatele projektidele,“ märkis Sester.  Ta selgitas, et rahanduskomisjoni ettepaneku kohaselt eraldatakse muuhulgas toetus Eesti Olümpiakomiteele, Eesti  Rahvusringhäälingule, Tallinna Tehnikaülikoolile, Eesti Kunstiakadeemiale, Priitahtlikule Päästeliidule, Eesti Hooldajate Liidule, Eesti Pensionäride Ühenduste Liidule ja Eesti Koostöö Kogule. 

Komisjon arvestas ka sisuliselt kultuurikomisjoni ettepanekut ning osaliselt Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni kahte muudatusettepanekut. Ülejäänud ettepanekud jäid komisjoni toetuseta. Ettepanekute mittearvestamise üks põhjus oli see, et rahanduskomisjoni enamus ei toetanud üksikisiku järsku maksukoormuse tõusu, millega nähti ette astmelist tulumaksu tõusu 26%-le. „Muudatuste katteallikatena pakutud maksutõusudega ei saa nõustuda, sest tuleva aasta riigieelarve koostamisel ei ole kavas maksukoormust tõsta, pigem vähendada,“ ütles Sester. 

Rahanduskomisjon otsustas saata järgmise aasta riigieelarve eelnõu täiskogusse kolmandale lugemisele 11. detsembril ja panna see lõpphääletusele. 

 

 

Tagasiside