Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ergma: Eesti jätkab panustamist Afganistani arengukoostöösse

Riigikogu esimehe Ene Ergma ja Afganistani presidendi Hamid Karzai tänasel kohtumisel Toompeal oli keskne kõneaine kahe riigi parlamendi töökorraldus.

Ergma märkis, et Afganistan on olnud pikaajaliselt Eesti sõjalise, tsiviil ja arengukoostöö prioriteetne partnerriik. „Oleme valmis jätkama oma toetust Afganistanile ka tulevikus läbi kahepoolse arengukoostöö,“ ütles Ergma. Eesti on valmis panustama selles koostöös eelkõige IT sektori kogemuste jagamisele. Eesti jätkab tegutsemist ka rahvusvahelistes julgeolekujõududes kuni tuleva aasta keskpaigani, olles valmis toetama eesseisvaid valimisi. Ergma avaldas lootust, et pärast neid pöördub riigi elu stabiilselt rahumeelsele ja turvalisele rajale.

Karzai avaldas Eestile tänu senise abi ja koostöö eest. Karzai pidas oluliseks rahvusvahelise toetuse jätkumist nii üleminekuperioodil kui ka pärast rahvusvaheliste julgeolekujõudude lahkumist tuleval aastal. Samuti rõhutas ta riigi üldise heaolu arendamise tähtsust läbi rahvusvahelise koostöö, et taastada riigi normaalne toimimine ja madalseisus olev majandus.

Kuigi Eestit ja Afganistani lahutavad tuhanded kilomeetrid on omavaheline suhtlemine olnud aktiivne. Seda kinnitavad nii Riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmete kui ka Riigikogu NATO Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni liikmete rida visiite Afganistani viimaste aastate jooksul. Riiki on külastanud ka Riigikogu väliskomisjoni liikmed ja läbi on viidud mitmed koolitused. Ka Afganistani parlamendi, keskvalitsuse ja Helmandi provintsi esindajad on külastanud Riigikogu. Viimaste aastate jooksul on Eesti andnud samuti oma panuse Afganistani diplomaatide koolitamisse. Riigikogus on kahes viimases koosseisus aktiivselt tegutsenud Eesti-Afganistani parlamendirühm, mida juhib riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

Tänasel kohtumisel osalesid Eesti-Afganistani parlamendirühma liikmed, riigikaitsekomisjoni aseesimees Aivar Riisalu ja väliskomisjoni liige Sven Mikser.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside