Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon kohtus täna Jakartas Indoneesia välisminister Marty M. Natalegawaga. Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson andis välisministrile ülevaate Eesti vaatest kahepoolsetele suhetele, rõhutades, et eeskätt majandussuhetes on veel väga suur arengupotentsiaal avastamata.

“Indoneesia on viimase 20 aasta jooksul teinud läbi muljetavaldava arengu, olles regiooni suurim demokraatia ning püsivalt tugeva majanduskasvuga riik. Eesti on valmis senisest enam panustama poliitiliste ja majanduskontaktide laiendamisele. Sellest võidavad mõlemad pooled,” ütles Mihkelson.

Välisminister Natalegawaga hinnangul on kahepoolsed suhted väga head ning eriti eelmise aasta jaanuaris jooksul toimunud Eesti välisministri ning nüüd Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni visiidid on loonud hea momentumi edasiste koostöövõimaluste laiendamiseks. Minister nõustus, et eriti kaubavahetuses on seni kasutamata väga suur potentsiaal.

Delegatsiooni liikmed kohtusid ka Indoneesia Kaubandus- Tööstuskoja presidendi hr Suryo B. Sulisto ja koja Põhja-ja Baltimaade komisjoni liikmetega. Kohtumisel räägiti sellest, kuidas laiendada ettevõtluskontakte kahe riigi vahel. Mihkelson rõhutas, et eelmise aasta jaanuaris toimunud välisministri ja äridelegtasiooni visiit on juba andnud esimesi tegelikke tulemusi ning nüüd oleks hea töötada ka Indoneesia äridelegatsiooni vastukülaskäigu nimel.

Sellega lõppes kolm päeva kestnud Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni visiit Indoneesiasse. Kohtumisi kokku võttes ütles väliskomisjoni esimees, et kuigi Eestil on Indoneesia suunal veel palju avastada, on vastastikku suur huvi eriti kaubandussuhete elavdamise osas.

Riigikogu väliskomisjoni delegatsiooni kuuluvad lisaks Mihkelsonile, aseesimees Enn Eesmaa ja liige Margus Hanson.
 

Tagasiside