Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Kell 15 – täiskogu istung

Riigikogu kinnitab töönädala päevakorra.

Kaitseminister Sven Mikser vastab Riigikogu liikmete esitatud arupärimistele Kaitseliidu ebapiisava rahastamise, ebamõistliku riigihanke ja lisajõu kasutamise reeglite kohta avaliku korra tagamises ning Šveitsi poolt pakutavate tankide vastuvõtmise kohta.

Riigikogu liikmete kõnesoovide korral toimub vaba mikrofon.

Kell 11 – komisjonide istungid

keskkonnakomisjonis – Eesti seisukohad põllumajanduse, metsanduse ja maakasutuse sektori integreerimist EL-i kliima- ja energiapoliitika raamistikku aastani 2030 käsitleva avaliku konsultatsioonidokumendi kohta, arvamuse andmine EL-i asjade komisjonile, kutsutud keskkonnaministeeriumi esindaja; märgukiri 04.05.2015; veeseaduse muutmise seaduse eelnõu (23 SE); Riigikogu otsuse „Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõu (45 OE); Riigikogu otsuse „Sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus nõukogu liikmete tagasikutsumine ja uute liikmete nimetamine“ eelnõu (44 OE);

kultuurikomisjonis – kell 11.10: ülevaade hariduslike erivajadustega õpilaste õppekorraldusest ja toimetuleku toetamisest (ruum L241);

maaelukomisjonis – kohtumine keskkonnaminister Marko Pomerantsiga; Eesti seisukohad põllumajanduse, metsanduse ja maakasutuse sektori integreerimisest EL-i kliima- ja energiapoliitika raamistikku aastani 2030 käsitleva avaliku konsultatsioonidokumendi kohta, arvamuse andmine EL-i asjade komisjonile, kutsutud keskkonnaministeeriumi ja põllumajandusministeeriumi esindajad; pöördumine Suure-Jaani vallavalitsuselt; kiri taimekasvatusest; kutse Ruhnu valda;

majanduskomisjonis – kell 11.10: Riigikogu otsuse „Eesti Arengufondi nõukogu liikmete nimetamine“ eelnõu esitamine ja kandidaatide valimine; Eesti EL-i poliitika aastateks 2015-2019, siseturu ja konkurentsiküsimuste planeerimine, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, justiitsministeeriumi, kultuuriministeeriumi ja Riigikantselei esindajad;

põhiseaduskomisjonis – kell 11.15: Riigikogu otsuse „Riigikohtu liikme Jüri Ilvesti kohtunikuametist vabastamine“ eelnõu (34 OE), kutsutud Riigikohtu esimees Priit Pikamäe; Riigikogu otsuse „Paavo Randma Riigikohtu liikmeks nimetamine“ eelnõu (35 OE), kutsutud Riigikohtu liikme kandidaat Paavo Randma; pühade ja tähtpäevade seaduse § 2 täiendamise seaduse eelnõu (4 SE), kutsutud justiitsministeeriumi esindaja;

rahanduskomisjonis – ülevaade Eesti EL-i poliitika kavandamisest, seisukohad rahandus- ja eelarvepoliitika osas;

riigikaitsekomisjonis – psühholoogiline kaitse, kutsutud valitsuse kommunikatsioonibüroo nõunik Ilmar Raag;

sotsiaalkomisjonis kell 11.10: ravimiameti tööst, kutsutud ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp;

väliskomisjonis – Euroopa rände välismõõde, kutsutud Euroopa Parlamendi liikmed Urmas Paet ja Indrek Tarand, välisministeeriumi, siseministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti ning MTÜ Pagulasabi esindajad; informatsioon komisjoni liikmete tegevusest;

õiguskomisjonis – kell 11.30: kohtumine riigi peaprokuröri Lavly Perlinguga ning tutvumine riigiprokuratuuriga (Wismari 7).

korruptsioonivastases erikomisjoni väljasõiduistung – kell 13.10: kohtumine keskkriminaalpolitsei juhtkonnaga, ülevaade keskkriminaalpolitsei rollist korruptsioonikuritegude ennetamisel ja tõkestamisel;

riigieelarve kontrolli erikomisjonis – kell 13: Riigikontrolli auditiaruande „Riigi tegevus põlevkivi kaevandamis- ja töötlemisjäätmete käitlemise korraldamisel“ arutelu, kutsutud keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv, keskkonnaameti, keskkonnainspektsiooni keskkonnaagentuuri, Eesti Energia ja Riigikontrolli esindajad; istung on avalik, toimub veebiülekanne (ruum L 333).

Sündmused

Kell 14 – Riigikogu esimees Eiki Nestor peab tervituskõne kodakondsustseremoonial (Valge saal).

Kell 14 – väliskomisjoni esimees Hannes Hanso kohtub Euroopa Komisjoni vanemametnikega (konverentsisaal).

Kell 14.45 – riigikaitsekomisjoni liikmed kohtuvad BALTDEFCOL (vanemohvitseride kõrgem juhtimiskursus) õppuritega (ruum L241).

Kell 15.30 – Eesti-Georgia parlamendirühma liige Maris Lauri kohtub Idapartnerluskeskuse kutsel Eestis viibivate Georgia põllumajanduse ekspertide delegatsiooniga.

Kell 16 – Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder kohtub Eestimaa talupidajate keskliidu ja Eesti põllumeeste keskliidu esindajatega.

Kell 18 – Riigikogu aseesimees Jüri Ratas osaleb Gruusia suursaadiku Tea Akhvlediani vastuvõtul (Swissotel).

Välislähetused

31.mai – 2. juuni

Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon koosseisus Kalle Palling, Jaak Madison, Monika Haukanõmm, Juhan Parts, Rein Ratas ja Mihkel Raud osalevad rahvusparlamentide EL-i asjade komisjonide konverentsil (COSAC) Riias.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356; 51 53 903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside