Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Kell 15 – täiskogu istung

Riigikogu kinnitab töönädala päevakorra.

Riigikogu liikmete Helmen Küti, Jaak Juske, Heljo Pikhofi, Jevgeni Ossinovski, Riina Sikkuti, Indrek Saare ja Ivari Padari esitatud arupärimisele vastab sotsiaalminister Tanel Kiik. Arupärimine on esitatud kroonilise haigusega laste olukorra kohta (nr 39).

Avaliku teenistuse 2019. aasta aruande ülevaade, ettekandja riigihalduse minister Jaak Aab.

Riigikogu liikmete kõnesoovide korral toimub vaba mikrofon.

Kell 11 – komisjonide istungid

Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistungil – kell 13.15: Eesti seisukohtadest 24.–25. septembril Brüsselis toimuval Euroopa Ülemkogu erakorralisel kohtumisel, kutsutud peaminister Jüri Ratas; Euroopa Liidu asjade komisjonis pärast ühisistungi lõppu – Eesti seisukohtadest 22. septembril toimuval Euroopa Liidu üldasjade nõukogu istungil, kutsutud Välisministeeriumi esindaja (J. Tõnissoni nõupidamisruum);

keskkonnakomisjonis – kell 11.10: loomakaitseseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (219 SE), kutsutud eelnõu algataja, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Maaeluministeeriumi ning Keskkonnaministeeriumi esindajad; atmosfääriõhu kaitse seaduse muutmise seaduse eelnõu (221 SE), kutsutud eelnõu algataja ja Keskkonnaministeeriumi esindajad;

kultuurikomisjonis – kell 11.10: Haridus- ja Teadusministeeriumi analüüsist õpetajate järelkasvu olemasolevate ja vajaminevate tegevuste kohta, kutsutud Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad;

maaelukomisjonis – kell 11.10: „Põllumajanduse ja kalanduse valdkonna arengukava aastani 2030“ eelnõu, Maaeluministeeriumi järgmise aasta eelarve läbirääkimistest ja Maaeluministeeriumi õigusloomeplaanidest, kutsutud maaeluminister Arvo Aller;

majanduskomisjonis – kell 11: Eesti merekaubanduse ning Eesti kui kaubalaevade lipuriigi konkurentsivõimest ja arengustsenaariumitest, kutsutud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Rahandusministeeriumi ning Sotsiaalministeeriumi ja seotud organisatsioonide esindajad, ning uuringule kaasa aidanud isikud, istungist toimub veebiülekanne;

põhiseaduskomisjonis – kell 11.15: kodakondsuse seaduse § 28 täiendamise seaduse eelnõu (217 SE), kutsutud siseminister Mart Helme; õiguskantsleri 2019/2020. aasta ülevaate õigustloovate aktide kooskõlast põhiseadusega ja muude õiguskantslerile seadusega pandud ülesannete täitmisest, kutsutud õiguskantsler Ülle Madise;

rahanduskomisjonis – kell 11.15: käibemaksuseaduse ja tolliseaduse muutmise seaduse eelnõu (239 SE); Riigikogu otsuse „Eesti Vabariigi osaluse suurendamine Rahvusvahelises Finantskorporatsioonis“ eelnõu (237 OE); maksualase teabevahetuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (238 SE); Rahandusministeeriumis ettevalmistatavatest eelnõudest, kutsutud rahandusminister Martin Helme;

riigikaitsekomisjonis – kell 11.15: Kaitseliidu valmisolekust kriiside lahendamiseks, kutsutud Kaitseliidu ülem Riho Ühtegi;

sotsiaalkomisjoni videoistungil – kell 11.10: töövaidluse lahendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (214 SE), kutsutud sotsiaalminister Tanel Kiik; Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele moodustada ekspertidest COVID-19 analüüsikomisjon“ eelnõu (220 OE), kutsutud algataja esindaja Signe Riisalo ja Sotsiaalministeeriumi esindaja; Riigikogu otsuse „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele seadusandlike muudatuste väljatöötamiseks pikaajalise hoolduskoormuse probleemi lahendamiseks“ eelnõu (224 OE), kutsutud algataja esindaja Helmen Kütt ja Sotsiaalministeeriumi esindaja; kollektiivsest pöördumisest „Seisame Elu eest: nõuame 5G ohutute piirnormide kehtestamist ja pikaajalisi uuringuid tehnoloogiaärist sõltumatutelt teadlastelt“;

väliskomisjonis – Eesti Vabariigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku ametikoha kandidaadist Soome Vabariigis, kutsutud Välisministeeriumi kantsler Rainer Saks ja suursaadikukandidaat; Eesti Vabariigi erakorralisest ja täievolilisest suursaadikust Brasiilia Liitvabariigis, Peruu Vabariigis ja Tšiili Vabariigis, kutsutud Välisministeeriumi kantsler Rainer Saks ja suursaadik Urmas Eigla; Eesti Vabariigi erakorralise ja täievolilise suursaadiku ametikoha kandidaadist Colombia Vabariigis, kutsutud Välisministeeriumi kantsler Rainer Saks ja suursaadikukandidaat;

õiguskomisjonis – kell 11.15: notariaadiseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (200 SE), kutsutud justiitsminister Raivo Aeg;

julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonis – kell 13.30: julgeolekuolukorra arengutest, kutsutud Kaitseministeeriumi allasutuste esindajad;

korruptsioonivastase erikomisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni ühisel istungil – kell 13.15: advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan sõlmitud lepingust, kutsutud rahandusminister Martin Helme (O. Strandmani nõupidamisruum);

eesti keele õppe arengu probleemkomisjonis – kell 13.30: Haridus- ja Teadusministeeriumi vastuskirjast komisjoni ettepanekutele;

rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjonis – kell 13.30: probleemkomisjoni esimehe ja aseesimehe erakorraline valimine.

Sündmus

Kell 13 – Riigikogu esimees Henn Põlluaas kohtub Arhitektide Liidu esindajatega.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post liisajohanna.lukk@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside