Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Eestis visiidil oleva Horvaatia parlamendi esimehe Josip Lekoga. Arutuse all olid tulevane koostöö Euroopa Liidus (Horvaatia liitub ELiga selle aasta juulis), kahe riigi majandus- ja kaubandussuhted ning koostöö parlamentaarsel tasandil.

Riigikogu esimees tervitas Horvaatia peatset liitumist Euroopa Liiduga ning pidas vajalikuks kahepoolsete poliitiliste, majanduslike ja kultuuriliste sidemete tihenemist. „Horvaatia on näidanud ennast küpsena ühinemaks Euroopa Liiduga ning ELi liikmelisus aitab stabiliseerida olukorda regioonis ning on eeskujuks paljudele naabritele Balkanil,“ ütles Ergma ning lisas, et juba enne liitumist on Eesti ja Horvaatia teinud head koostööd ELi eelarveraamistiku 2014–2020 läbirääkimistel.

Ergma tõi esile ka vajaduse tihedamateks parlamentaarseteks sidemeteks. „Kuigi asume Euroopa erinevates osades on vastastikune kogemuste vahetamine ning teineteise parem tundmaõppimine äärmiselt kasulik ja vajalik. Euroopa Liidu asjade komisjon ja väliskomisjon saaksid olla omamoodi teerajajateks tihedamaks koostööks teistegi alaliste komisjonide vahel,“ märkis ta.

Ergma andis ülevaate Eesti majanduse ning IT valdkonna arengust  ning rõhutas vajadust praktiliseks koostööks selles vallas. Samas kutsus ta Horvaatiat kui liitlast NATOs üles ühinema Eestis asuva Küberkaitsekeskusega. 

Horvaatia parlamendi esimees tänas Eestit toetuse ja kogemuste jagamise eest liitumisprotsessil Euroopa Liiduga. Ta selgitas ka olukorda naaberriikides Lääne-Balkanil ning nende valmisolekut saada ELi liikmeks.     

Tänasel kohtumisel osales ka Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa. Horvaatia parlamendijuhil on täna kavas veel kohtumised peaminister Andrus Ansipi, Riigikogu aseesimehe Laine Randjärve ning Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Arto Aasaga, samuti külastab ta Info- ja Kommunikatsioonitehnoloogiate Demokeskust ning Lennusadamat.

Fotod tänasest kohtumisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Ene+Ergma/Josip+Leko/

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside