Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis Saksamaa Schleswig-Holsteini liidumaa peaministri Torsten Albigiga, kes on Eestis kahepäevasel visiidil.

Ergma väljendas kohtumisel heameelt, et Eesti ja Saksa suhted on väga head ning tihedad. „Schleswig-Holsteini liidumaa ja tema linnad on olnud Eesti ja meie piirkondade eriline koostööpartner pikka aega ning paljudes valdkondades,“ sõnas Ergma tuues esile tihedat läbikäimist kultuuri ja hariduse vallas.

Valdav osa kultuurialasest koostööst toimub eelkõige läbi vahetu kultuurivahetuse ning otsekontaktide kaudu ja paljuski liidumaade tasandil.  Kultuurialase koostöö tulemuslikkust tõestab ka see, et Balti riigid on valitud partneriks 2013. aasta suvel traditsiooniliselt toimuva Schleswig-Holsteini muusikafestivali partneriteks.

Rääkides üleeuroopalisest teadusalasest koostööst tõi Ergma näiteks Euroopa Kosmoseagentuuri, mille uusima raketiga Vega lennutati orbiidile Eesti tudengisatelliit Estcube-1. Ergma sõnul on Eesti osalemine kosmoseprojektides oluline võimalus majandus- ja teadustegevuse arendamiseks, eriti selleks, kuidas kasutada satelliitidelt saadavaid andmeid majanduses. Torsten Albig õnnitles Eestit kosmoseriigiks saamise puhul. Samuti avaldas Ergma tunnustust Schleswig-Holsteini liidumaa saavutuste eest kõrg-ja nanotehnoloogia valdkonnas.

Kohtumisel osales Riigikogu kultuurikomisjoni liige Mart Meri. Albigil on täna veel kokkusaamised peaminister Andrus Ansipi, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi ning kultuuriminister Rein Langiga.

Fotod kohtumisest on aadressil: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Ene+Ergma/Torsten+Albig/

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside