Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0

21

false
false
false

ET
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:11.0pt;”Calibri”,”sans-serif”;
mso-fareast-“Times New Roman”;
mso-bidi-“Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma osales täna Stockholmis Eesti, Läti, Leedu ja Rootsi parlamentide esimeeste ning peaministrite kohtumisel ning üritustel, mis olid pühendatud Balti riikide taasiseseisvumise 20. aastapäeva ning Rootsi ja Balti riikide vaheliste diplomaatiliste suhete taastamise tähistamiseks. Tänase päeva erilisust näitas see, et Rootsi parlamendi Riksdagi ees peetud pidulikul tseremoonial heiskasid parlamendijuhid Eesti, Läti ja Leedu riigilipud.

Ennelõunal kohtusid Balti riikide parlamendijuhid ning peaministrid oma Rootsi kolleegidega Norrmalmstorgil asuvas hotellis Nobis. Seejärel osaleti Norrmalmstorgi väljakul mälestustseremoonial, kus sõnavõttudega astusid üles peaministrid. Stockholmis Norrmalmstorgil ja teistes Rootsi linnades toimusid 1990. aastate algul nn esmaspäevakoosolekud, kus Rootsi elanikud avaldasid toetust Balti riikide täielikuks vabanemiseks nõukogude okupatsioonist.
 

Ene Ergma sõnul andsid Rootsis 20 aastat tagasi aset leidnud nn esmaspäevakoosolekud jõudu ja julgust kodusele Eestile minna oma taasiseseisvuse täieliku saavutamise taotlustega julgelt lõpuni. „Rootsi elanike toetus oli meile ülioluline, sest nägime, et meie püüdlusi toetatakse aktiivselt ka läänes,“ ütles Ergma.  

Ergma osales  tänastel üritustel Rootsi Riksdagi esimehe Per Westerbergi kutsel. Westerberg võtab sel neljapäeval ja reedel osa Põhja- ja Baltimaade parlamendijuhtide (NB8) korralisest kohtumisest, mis sel aastal toimub Eestis. Samuti osaletakse laupäeval taasiseseisvumispäeva üritustel. 

Riigikogu pressitalitus


 
Tagasiside