Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma pöördus kohalolijate poole pärgade asetamisel Vabadussõja mälestusmärgi jalamil, Tartus, 23. juunil: „Tervitan teid Vabadussõjas langenud sõduritele pühendatud mälestusmärgi jalamil, itta vaatava Kalevipoja valvsa pilgu all. Oleme rajanud ja taastanud mälestusmärgid, millega austame Eesti vabaduse eest võidelnuid. Nii oleme tasunud osakese auvõlast nende ees, kelle vaprus ja ohvrid tõid Eestile iseseisvuse.“ 

Ergma meenutas, et Vabadussõda on Eesti riigi ajaloos üks tähtsamaid sündmusi ja kuigi sõda ei lõppenud Võnnu lahinguga, viis võit Landeswehri üle 23. juunil 1919 meie rahva iseseisvusele tublisti lähemale. Võit Saksa vägede üle oli triumf, mida hakati tähistama lippude heiskamise ja paraadidega.
 
„Eesti inimesed on oma vabaduse eest võidelnud ja võitnud. Saavutatut tuleb uhkusega meeles pidada, vabadust hoida ja kaitsta iga päev. Vabadussõja võitmine sai sündida tänu isamaa–armastusele ja rahva ühtehoidmisele, ent vähetähtis polnud ka oskus kaasaegselt võidelda. Meil on põhjust seda tänagi meeles pidada ja tunnustada Eesti kaitseväelasi ning kaitseliitlasi. Austagem Eesti iseseisvuse eest võidelnuid ja toetagem meie kaitseväelasi, kes meid praegu on kaitsmas nii Eesti pinnal kui kaugemal,“ ütles Riigikogu esimees.
 
Ergma tõi esile eestlaste tahte kindlustada omariiklus ja kutsus üles armastama oma riiki ning õppima teda veelgi paremini hoidma.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside