Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Urve Palo tõstatatud küsimustele elektri hinna kohta. 

Parts käsitles Eesti Energia finantseerimisega seotud mitmeid küsimusi. Kõneldes energiatootmise arendamise perspektiividest, märkis Parts, et peame jätkuvalt töötama selle nimel, et mitmekesistada oma energiatootmist, avanema turgudele, vähendama selle energeetika osakaalu, mis on keskkonda saastav. Ta selgitas, et see kõik ei toimu mingisuguses ajalises perioodis üks-kolm aastat: energeetikas on need sihid paratamatult 10, 20 aastat. Partsi hinnangul on võtmeküsimuseks, kuidas neid muudatusi saavutatakse, et elektri hind oleks meile kõigile – nii eratarbijatele kui ka ettevõtetele taskukohane. Minister rõhutas, et see on praegu fundamentaalne küsimus mitte ainult Eestile, vaid tegelikult kogu Euroopale. Parts möönis, et 100%-liselt ei ole olemas tehnoloogiat, mis on majanduslikult konkurentsivõimeline ja millesse võib kindlalt investeerida. Ta tunnistas, et see on täna ka Euroopa jaoks raske küsimus. 

Parts vastas veel Deniss Boroditši esitatud küsimusele Eesti Raudtee kaubavedude kohta. 

Peaministri ülesannetes olev keskkonnaminister Keit Pentus vastas Valeri Korbi esitatud küsimusele hariduspoliitika ja Inara Luigase esitatud küsimusele Kreeka teise abipaketi kohta. 

Infotunni stenogramm on internetis siin

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside