Leht, mida soovite vaadata, asub veebi täisversioonis. Kas soovite vaadata täisversiooni?

Edasi

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon kohtus täna riigi peaprokurör Lavly Perlinguga ning sai ülevaate prokuratuuri tegevusest ja tulemustest korruptsioonivastases võitluses.

Erikomisjoni esimees Katri Raik tunnustas prokuratuuri põhjalikku tööd ja menetluste mõju jälgimist. Tema sõnul on oluline, et korruptsiooni uurimine on prokuratuuri üks prioriteete. „Seejuures on hea tõdeda, et prokuratuur ei võitle korruptsiooniga vaid kriminaalmenetluste kaudu, vaid algatab ka ühiskondlikke arutelusid ja informeerib avalikkust meedias,“ märkis Raik. „Ka jõuline sõnum on see, mis puhastab ühiskonda. Tuletame meelde Eesti Raudtee või Sõle Spordikeskuse kaasust,“ tõi Raik näiteks.

Raik lisas, et erikomisjon toetab prokuratuuri eesmärki tõsta menetluskiirust laiema digilahenduste kasutuselevõtu ja menetlustoimingute suurema paindlikkuse abil.

Riigi peaprokurör Lavly Perling kinnitas, et korruptsioonikuritegude vastu võitlemine on prokuratuuri jaoks oluline. „Oleme aastate jooksul üha suurendanud prokuratuuri võimekust korruptsioonikuritegude kohta tõendeid koguda ja kurjategijaid kohtu ette saata,“ märkis Perling. „Samuti suudame üha paremini leida üles ja võtta kurjategijalt tagasi kuriteo tulemusel saadud vara,“ ütles peaprokurör. Perlingu sõnul konfiskeeris kohus eelmisel aastal korruptsioonis süüdimõistetutelt kaheksa korda rohkem raha kui aasta varem.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
marie.kukk@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

Tagasiside