Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu majanduskomisjon kohtus täna Eesti Energia juhtidega, kellega arutas ettevõtte tulevikuplaane, sealhulgas taastuvale energiale üleminekut ja investeeringuid.

Komisjoni esimehe Sven Sesteri sõnul on Eesti sõltumatus energeetikas väärtus omaette. „Peaksime jätkama investeeringutega, et sõltumatud olla ja elektri varustuskindlus tagada,“ toonitas Sester. Ta lisas, et oluline on põlevkivi maksimaalselt ja erinevaid tootmisviise kasutades väärindada ning pöörata tähelepanu negatiivsete keskkonnamõjude vähendamisele.

Ettevõtte arengustrateegiast andsid komisjonile ülevaate ASi Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ja nõukogu esimees Väino Kaldoja. Nende sõnul on ettevõtte eesmärk suurendada taastuvate ja alternatiivsete energiaallikate osakaalu, vähendada CO2 emissiooni ning asendada põlevkivi otsepõletamine vedelkütuste ja elektri koostootmisega.

Veel olid istungil arutluse all investeeringud Eestisse ja väljapoole Eestit, samuti Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Green börsile viimine ja Nelja Energia soetamine.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6353, 510 6179
e-post merilin.kruuse@riigikogu.ee
päringud press@riigikogu.ee

Tagasiside