Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

NATO Parlamentaarse Assamblee delegatsiooni koosseisus Hiinas visiidil viibivad Riigikogu liikmed Marko Mihkelson ja Sven Mikser kohtusid kolmapäeval Pekingis Hiina asevälisministri Fu Yingiga. Kohtumisel, kus osalesid kokku 22 parlamendisaadikut 12 NATO liikmesriigist, räägiti aktuaalsetel välispoliitilistel teemadel Hiina suhtumisest NATOsse kuni küberjulgeolekuni välja.

“Varem Hiina suursaadikuna Londonis töötanud proua Fu ei teinud saladust, et ametlikule Pekingile on NATO senini halva kuulsusega organisatsioon. Samas jättis aseminister oma valdkonda väga hästi tundva diplomaadi mulje, kes oli küsimustele vastates avameelselt otsekohene,” kirjeldas kohtumist NATO Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Mihkelson.
 
Ta rõhutas, et tegemist oli üldse esimese NATO assamblee poliitikakomitee visiidiga Hiina. “Vaatamata mõneti krobelistele ja kohati varjamatut umbusku sisaldanud kohtumistele andis see visiit kindlasti juurde edasise võimaliku dialoogi laiendamisele Hiina ning NATO vahel. Seda enam, et Hiina on alates 2009. aastast aktiivselt osalemas piraatlusevastases operatsioonis Adeni lahes,” ütles Mihkelson.
 
Lisaks asevälisministrile kohtusid saadikud Hiina Kommunistliku Parte Keskkomitee rahvusvahelise osakonna aseministri Yu Hongjuni, Hiina kaitseministeeriumi vanemkoloneli Zhou Bo, Saksamaa suursaadikuga Hiinas Michael Schaeferi ning julgeolekuekspertidega Pekingis ja Shanghais. Samuti külastasid NATO assamblee saadikud Hiina Rahvavabastusarmee 6. soomusdiviisi Pekingi lähistel.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside