Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas tänasel erakorralisel istungil Riigikogu otsuse eelnõule 288 OE esitatud muudatusettepanekuid. Komisjon võttis vastu avalduse, milles mõistab hukka Eesti Venemaa koosseisu viimist ja Saaremaa loovutamist Lätile puudutavad muudatusettepanekud.

Avalduses öeldakse: „Riigikogu liikmed peavad oma töös lähtuma Riigikogu liikme ametivandest ja põhiseadusest. Põhiseaduse § 2 sätestab, et Eesti riigi maa-ala, territoriaalveed ja õhuruum on lahutamatu ja jagamatu tervik.

Riigikogu liikmete muudatusettepanekud, mis puudutavad Eesti Venemaa koosseisu viimist ja Saaremaa loovutamist Lätile ei ole kooskõlas Riigikogu liikme ametivande ega parlamendiliikme hea tavaga ning kahjustavad Eesti rahvusvahelist mainet.

Kutsume üles neid esitanud saadikuid nimetatud ettepanekute eest vabandama. Mõistame sellise tegevuse põhiseaduskomisjoni poolt hukka.“

Avaldust toetasid Anti Poolamets, Heiki Hepner, Martin Repinski, Marko Šorin (Andrei Korobeiniku asendusliige), Tõnis Mölder (Maria Jufereva-Skuratovski asendusliige) ja Kalle Grünthal.

Riigikogu liikmed Urmas Kruuse, Ants Laaneots ja Jüri Jaanson on oma muudatusettepaneku, küsimusega “Kas Eesti Vabariigis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu?” tagasi võtnud.

Riigikogu põhiseaduskomisjon jätkab Riigikogu otsuse „Rahvahääletuse korraldamine abielu mõiste küsimuses“ eelnõu teiseks lugemiseks ettevalmistamist pühapäeval, 10. jaanuaril kell 12 erakorralisel koosolekul.

Eesti Keskerakonna fraktsiooni, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni ja Isamaa fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse eelnõu (288 OE) rahvahääletuse korraldamiseks abielu mõiste küsimuses läbis Riigikogus esimese lugemise 14. detsembril. Teine lugemine on kavandatud 13. jaanuariks.

Eelnõu näeb ette panna 2021. aasta 18. aprillil korraldatavale rahvahääletusele muu riigielu küsimus: „Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?“.  Eelnõule esitati tähtajaks 9317 muudatusettepanekut.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee   
Päringud: press@riigikogu.ee

 

 

Tagasiside