Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 Riigikogu esimees Ene Ergma osales Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) parlamentide esimeeste konverentsil Reykjavikis. Konverentsi põhiettekande Islandi panganduse kollapsist tegi Islandi parlamendi Althingi poolt loodud uurimiskomisjoni esimees ja Ülemkohtu kohtunik Páll Hreinsson.

Tema sõnul oli kriisi vallandumise peamiseks põhjuseks nõrk finantsjärelvalve, ebapiisav info ning pankade boonussüsteem. Kriisi oleks aidanud ära hoida riigipoolne varasem sekkumine. Aastal 2008 oli see juba hilja ning vähese mõjuga. Sarnase kriisi ja finantssüsteemi kokkuvarisemise ärahoidmiseks tulevikus on oluline sõltumatu ja efektiivse finantsjärelvalvesüsteemi olemasolu ja seadusandja poolt loodud tasakaalustatud reeglid.
Komisjoni raport on kättesaadav internetis: http://sic.althingi.is/ (inglise keeles).
 
Arutelu all oli ka Põhjamaade ja Balti riikide parlamentide esimeeste mais toimunud ühisvisiit Washingtoni, samuti käsitleti aktuaalseid teemasid parlamentide töös, arenguid Kõrg-Põhjas (High North) ja Venemaa kaasamist selles regioonis. Uued mereteed Arktika piirkonnas loovad uusi võimalusi, kuid toovad kaasa ka uusi väljakutseid.
 
Järgmise aasta augustis kogunevad Põhjamaade ja Balti riikide parlamendijuhid Eestis, tähistamaks 20 aasta möödumist Eesti iseseisvuse taastamisest.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside